58 681-26-00
58 685-34-02
Os. Wybickiego 35
83-300 Kartuzy
woj. pomorskie
Liczba wejść:
185816
Parafia pod wezwaniem
Świętego Wojciecha w Kartuzach
Godziny niedzielnych Mszy św.

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Adwentu 9 grudzień 2018

Trwa Adwent – czas naszego oczekiwania na Boże Narodzenie. Zachęcamy do realizacji postanowień adwentowych i do udziału w roratach, które odprawiamy codziennie o godz. 6,00 rano dla dorosłych, a po Mszy Św. zapraszamy na katechezę oraz o godz. 7,00 dla dzieci. Prosimy, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami.

W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 12,00 poświęcenie medalików dzieciom kl. III.

W czasie Adwentu, w godzinach popołudniowych, odwiedzać będą nasze domy kolędnicy misyjni, czyli dzieci z opiekunem, mającym identyfikator z naszej parafii. Kolędnicy przedstawiać będą krótką inscenizację na temat misji i zbierać będą ofiary dla misjonarzy pracujących w Syrii. Również w tym czasie Panowie Szafarze roznoszą poświęcone opłatki na nasz wigilijny stół.

Nasza parafia wraz z Kartuskim Centrum Caritas włącza się w akcję „Tak – pomagam” Kto chciałby wesprzeć potrzebujących może przynieść swój „dar serca” i złożyć go przy ołtarzu Chrystusa Miłosiernego. Za okazane serce składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Po każdej Mszy Świętej można nabyć świece Caritasu. Dochód ze świec jest przeznaczony na Ogólnopolską Akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są w cenie 15 i 8 PLN. Można też nabyć sianko przygotowane przez młodzież z KSM

Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na wykład p. Ewy Kowalewskiej pt „Współczesne problemy obrony życia w rodzinie”, który odbędzie się we wtorek 11 grudnia o godz. 17,00 w Szkole Katolickiej.

W piątek o godz. 15,00 zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej

W przyszłą niedzielę 16 grudnia o godz. 16,00 na Rynku miasta odbędzie się III Kaszubska Wigilia na którą zaprasza Starosta Kartuski, Burmistrz Kartuz oraz Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze cele inwestycyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W przyszła niedzielę kolekta przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Przechodnia Św. Łukasza organizuje darmowe badanie wzroku. Szczegółowe informacje można uzyskać w przechodni.

Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego

Do wieczności odszedł: +Damian Metza z Wybickiego 18. Dobry Jezu…

 
Dodał: Zbigniew Maziec