58 681-26-00
58 685-34-02
Os. Wybickiego 35
83-300 Kartuzy
woj. pomorskie
Liczba wejść:
50581
Parafia pod wezwaniem
Świętego Wojciecha w Kartuzach
Godziny niedzielnych Mszy św.

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła
14 październik 2018.

Trwa październik – Miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie:

Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w gronie rodzinnym można uzyskać odpust zupełny.

Dzisiaj przypada Dzień Nauczyciela. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na wspólny różaniec w intencji nauczycieli i wychowawców

W przyszłą niedzielę chrzest. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17,00. Następny termin chrztu to 3 niedziela miesiąca czyli 18 listopada.

Jutro przypada Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu modlimy się w szczególny sposób za wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dziecko jeszcze przed narodzeniem. Od tego roku w naszym mieście będziemy odprawiali pogrzeby tych dzieci. Pierwszy taki pogrzeb odprawimy w najbliższą sobotę 20 października o godz. 10,00 w naszym kościele, a potem złożenie zwłok w nowym grobowcu na cmentarzu na Bilowie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek kościół wspomina Św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy na wspólny różaniec w intencji lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i wszystkich pracowników medycznych.

Dzisiaj o godz. 19,00 w ramach akcji "Dwa Światy" odbędzie się koncert papieski w naszym kościele w wykonaniu zespołu NiemaGotu. Akcja ma na celu wsparcie hospicjum, jako zapowiedź "Pól Nadziei"

Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj Dzień Papieski. Mija już 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zachęcamy przy tej okazji do modlitwy za pośrednictwem naszego świętego papieża i do lektury i przypomnienia sobie jego nauczania. Ze względu na akcję „Dwa światy” zbiórka w naszym kościele odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W piątek o godz. 11,00. Szkoła podstawowa Nr 5 obchodzi 30 – lecie swojego istnienia, a nasze Liceum 20 tą rocznicę powstania. Z tej okazji serdeczne zapraszamy na Mszę Św. w intencji całej społeczności szkolnej, którą odprawi Kanclerz Kurii Diecezjalnej ks dr Adam Kałduński.

Również w piątek o godz. 19,00 w Kolegiacie uroczysty koncert chóru Cartusia z okazji 25 lecia ich istnienia. Gorąco zapraszamy

Parafia św. Kazimierza w Kartuzach zaprasza na koncert: NIE LĘKAJCIE SIĘ – poświęcony pontyfikatowi Jana Pawła II w niedzielę 21 października o godz. 17-tej - wystąpi zespół NA CAŁY GŁOS z Pelplina.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie grobów na naszych cmentarzach. Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pokuty, co umożliwi w czasie Oktawy, uzyskanie odpustu zupełnego za naszych zmarłych. Spowiedzi słuchamy codziennie przed każdą Mszą Świętą.

W zakrystii przyjmowane są intencje Mszalne na Msze Święte wspólne za zmarłych, które odprawiamy w każdą środę listopada o godz. 18:00, oraz zdrowaśki roczne, które odmawiamy w każdą niedzielę przed Sumą. Wszystkie ofiary ze zdrowasiek są przeznaczone na utrzymanie naszego parafialnego cmentarza na Bilowie. Zdrowaśki listopadowe będziemy przyjmowali od przyszłego tygodnia.

Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego

Serdecznie dziękujemy za Ofiary Rodzin, które otrzymaliśmy z bl. Nr 32 a w tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. Sdz 24. Msza Św. w intencji mieszkańców bl. 32 zostanie odprawiona w niedzielę 28 października na Sumie. Jednocześnie przypominamy – zgodnie z zapowiedzią – że ofiary te można wpłacać przez cały rok.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Do wieczności odeszła: +Krystyna Sawicka z Wybickiego 30. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12,00. Dobry Jezu…

 
Dodał: Zbigniew Maziec