58 681-26-00
58 685-34-02
Os. Wybickiego 35
83-300 Kartuzy
woj. pomorskie
Liczba wejść:
185585
Parafia pod wezwaniem
Świętego Wojciecha w Kartuzach
Godziny niedzielnych Mszy św.

PÓŁKOLONIE W ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ

Parafia p.w. św. Wojciecha w Kartuzach wraz z Kartuskim Centrum CARITAS w dniach od 02.07.2018r. do 27.07.2018r. zorganizowała dla ponad trzydziestu dzieci półkolonie letnie w przykościelnej świetlicy.

Celem zajęć było między innymi: stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw, stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Następnie wspólnie został spisany kontrakt grupowy, który należało przestrzegać. Każdy dzień tygodnia poświęcony był innej aktywności dzieci, były dni plastyczne, dni gier planszowych, dni sportu oraz maratony filmowe. Zorganizowane zostały wycieczki do: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz do Parku Miniatur w Stryszej Budzie. Odbyły się także piesze wycieczki do: Kapliczki Św. Krzyża na Górze Spiczastej w Kartuzach i do Straży Pożarnej w Kartuzach. Mieliśmy okazję gościć Panią dziennikarkę z portalu kartuzy.info oraz przedstawiciela Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Ostatniego dnia półkolonii zorganizowany został piknik w parku, a miłym zakończeniem dnia była wizyta na przepysznej pizzy w pizzerii Bemol.

W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłków, serwowane były napoje, słodycze i lody. Ten wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw oraz integracji z rówieśnikami. Bardzo duża frekwencja w tym roku na wszystkich zajęciach oraz pozytywne reakcje dzieci wskazują na to, iż należy kontynuować i rozwijać w przyszłych latach ideę naszych półkolonii.

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i życzliwość serca w przeprowadzeniu tegorocznych półkolonii, w szczególny sposób: Pani Marcie, Pani Natalii i Pani Adeli. Niech Pan Bóg Wam hojnie błogosławi!

Ks. Aleksander Lipkowski   

   
Dodał: Zbigniew Maziec