58 681-26-00
58 685-34-02
Os. Wybickiego 35
83-300 Kartuzy
woj. pomorskie
Liczba wejść:
185687
Parafia pod wezwaniem
Świętego Wojciecha w Kartuzach
Godziny niedzielnych Mszy św.

KOLONIE LETNIE W GOWIDLINIE 2018

W dniach od 25.06.2018 r. do 02.07.2018 roku parafia pw. Św. Wojciecha w Kartuzach wraz z Kartuskim Centrum CARITAS zorganizowała po raz kolejny kolonie letnie dla dzieci i młodzieży, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie.

W tegorocznym wypoczynku "Wakacji z Panem Bogiem" brało udział przeszło dwustu uczestników oraz czternastu opiekunów, siedmiu pomocników dla wychowawców i pani pielęgniarka.

Organizatorzy wypoczynku i kadra pedagogiczna postawili w tym roku przede wszystkim na aktywność ruchową i zorganizowane spotkania z różnymi gośćmi. Dzieci i młodzież w ciągu dnia uczestniczyły w kilku blokach zajęciowych, wspólnie lub z podziałem na grupy wiekowe, tak aby mogły się zapoznać z różnymi sportami oraz formami aktywności i dynamik. Każdy dzień rozpoczynał się ćwiczeniami porannymi (rozgrzewką) oraz wspólną modlitwą, która również kończyła każdy dzień kolonii. Szczególnymi patronami naszej kolonii byli Aniołowie Stróżowie.

Pierwszego dnia po przyjeździe, dzieci zapoznały się ze swoimi wychowawcami i opiekunami oraz miały czas, aby zakwaterować się na miejscu, zapoznać się i zaaklimatyzować. Każda grupa zaprezentowała się w popołudniowym pokazie, a wieczorem wspólnie bawiliśmy się podczas dyskoteki. Podczas trwania kolonii dzieci miały okazję, aby wykazać się swoimi umiejętnościami w zorganizowanych programach artystycznych takich jak: „Mam Talent – Talent Show”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem. Dużym zaciekawieniem wśród dzieci cieszyła się również wizyta instruktorek fitness, które poprowadziły dla nas zajęcia treningowe dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji. Podczas sprzyjającej pogody koloniści wybrali się nad jezioro, gdzie odbył się tzw. chrzest kolonijny w obecności Neptuna – króla mórz i oceanów. Środowy dzień, był dla nas czasem podchodów, które były pełne niespodzianek i wielu zapadły w pamięci. Dzieci brały także udział w pieszym rajdzie, w trakcie którego uczestnicy mieli okazję zagrać w paintball, przejechać się samochodem terenowym oraz spędzić czas na dmuchanym zamku. Czwartkowy dzień wypoczynku upływał na grach sportowych, który podprowadził nas do wspólnego oglądania meczu: Polska – Japonia (najlepsi kibice byli tego dnia w Gowidlinie! ), a uwieńczeniem dnia było wspólne ognisko i grill. Kolejny dzień upłynął na pokazach mody dla dziewczynek i chłopców oraz wspólna zabawa grup w konkursie „Kocham Cię Kolonio”. Odwiedziła nas także jednostka policji z Kartuz i Sierakowic oraz odbyło się spotkanie dotyczące misji, które poprowadził Ks. Maciej Dzwonkowski. Podczas kolonii nawiązały się także pierwsze sympatie, które zwieńczył ślub kolonijny. Ostatniego dnia odbyła się gala pożegnalna i wspólna projekcja prezentacji multimedialnej „wspomnienia z kolonii”.

Organizatorzy kolonii: parafia św. Wojciecha oraz Kartuskie Centrum CARITAS - składają serdeczne podziękowania dla wszystkich Ofiarodawców oraz Sponsorów tegorocznych wakacji! Bóg zapłać!

Ks. Aleksander Lipkowski

   

   
Dodał: Zbigniew Maziec