58 681-26-00
58 685-34-02
Os. Wybickiego 35
83-300 Kartuzy
woj. pomorskie
Liczba wejść:
185957
Parafia pod wezwaniem
Świętego Wojciecha w Kartuzach
Godziny niedzielnych Mszy św.

KONCERT KOLĘDOWO – KARNAWAŁOWY
W niedzielę 21 stycznia 2018 roku, o godzinie 15.00, odbył się w naszej parafii VIII Koncert Kolędowo – Karnawałowy w wykonaniu MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRY DĘTEJ ŁAPALICE, który po raz kolejny tłumnie zgromadził wielu sympatyków muzyki orkiestrowej. Gościnnie wraz z orkiestrą wystąpił KARTUSKI CHÓR MĘSKI.

Mieliśmy okazje usłyszeć w ich wspólnym wykonaniu najpiękniejsze i najbardziej znane polskie kolędy, m.in.: Mędrcy świata, Anioł pasterzom mówił, Do szopy hej pasterze, Jezus malusieńki, Gdy się Chrystus rodzi.

Kartuski Chór Męski zauroczył wszystkich słuchaczy śpiewem ukraińskiej kolędy „OJ NA MORY MORY”, szwedzką pieśnią bożonarodzeniową „NU TENDAS”, oraz perfekcyjnie wykonaną kolędą afrykańską „BETELEHEMU”.

W trakcie występu ORKIESTRY mogliśmy zapoznać się z historią oraz informacjami na temat powstawania i ewoluowania danych utworów, pieśni i kolęd.

W drugiej części koncertu wysłuchaliśmy „luźniejszych utworów” w wykonaniu naszej wspaniałej Orkiestry już nie stricte związanych z Narodzeniem Jezusa, lecz ze świętami Bożego Narodzenia, były to m.in.: White Christmas, Jingle Bells, Let it Snow!, Feliz Navidad, Marsz Radetzkyʼego, motywów z muzyki filmowej: The James Bond Theme, Hej Sokoły z „Ogniem i mieczem”, musicalu: New York, New York, zespołu: Europe – The Final Countdown, czy Rendez-vous Jeana Michela Jarrea.

Pragniemy serdeczne wyrazy uznania i wdzięczności złożyć na ręce Panów:

Wojciecha Hewelta – dyrygentowi Orkiestry;
Józefa Cybuli – pomysłodawcy i założycielowi Orkiestry;
Mateusza Trepkowskiego – kierownikowi artystycznemu i dyrygentowi Kartuskiego Chóru Męskiego;
Piotrowi Jereczkowi – naszemu parafialnemu organmistrzowi.


DO ZOBACZENIA PODCZAS KOLEJNYCH EDYCJI KONCERTU! :)

Ks. Olek

   

   
Dodał: Zbigniew Maziec